مراسم هفتگی هیات - شب های جمعه -ساعت 20:30
مراسم بعدی
همایش عاشورئیان

از عزاداری های سنتی فاصله نگیرید/سخنران ها بدون مطالعه کافی موضوعی را بیان نکنند

مدیر سیستم یکشنبه ، 19 مهر ، 1394 2242 0

Image title


به گزارش ماهشهر امروز حجت الاسلام غبیشاوی امام جمعه شهرستان بندرماهشهر در همایش عاشورئیان که در حسینیه ثارالله ماهشهر و با حضور هیئات مذهبی شهرستان برگزار شد اظهار داشت: شرط اول خدمت در دستگاه امام حسین(ع) اخلاص است و اگر ما در این گام اول مشکل داریم باید در فاصله زمانی که تا محرم باقی مانده است فکری به حال خودمان بکنیم.

 

غبیشاوی تعدد ایستگاه های صلواتی در شهر را نامناسب دانست و گفت: اینکه چند ایستگاه صلواتی در شهر برپا شود کار خوبی است ولی اینکه در هر خیابان یک ایستگاه زده شود مناسب نیست چرا که روحانی و مداح به تعداد کافی برای اینکه این ایستگاه ها را همراهی کنند وجود ندارد و  به این ترتیب کارها سلیقه ای می شود و زمانی که کار سلیقه ای شود ضررش بیش از نفع آن است.

وی افزود: نباید از عزاداری های سنتی فاصله گرفت و تنها به شور در عزاداری ها پرداخت.

امام جمعه ماهشهر در باره منبرهای این مراسمات عنوان کرد: برخی از سخنرانان بعضا بجای آنکه روشنگری کنند صحبت هایی مطرح میکنند که شبهه در ذهن جوان ایجاد می شود که در این موارد خیلی باید مراقبت کنیم.

وی خطاب به سخنرانان گفت: مطلبی که به خوبی روی آن مطالعه انجام نشده را مطرح نکنید و براساس تحلیل شخصی خودتان به موضوع نپردازید و حتما برای بیانات خود در مراسمات مشورت بگیرید.

حجت الاسلام غبیشاوی در پایان خاطر نشان کرد: باید بر مداحی ها نظارت شود که زمان آنرا طولانی نکنند و همچنین از روحانیونی که برای سخنرانی دعوت می شوند تقاضا داریم در کلامشان وقت را رعایت کنند.

کلیه حقوق مادی و معنوی این اثر متعلق به هیئت فاطمیون بندر ماهشهر می باشد.